Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Kompleks biurowców...
Biurowiec Stacja...

Kielce walczą o inwestorów z sektora BSS

09-10-2018

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu rozwija się w Polsce od dawna. Międzynarodowe korporacje obecne są w największych miastach, gdzie dostępność do wykwalifikowanej kadry gwarantuje rozwój firmy. Na polskim rynku tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy około 90 nowych podmiotów z tego sektora rozpoczęło działalność. W skali kraju zatrudnienie w sektorze BSS wzrosło w tym czasie o 13%.

 

Ekspert w tej dziedzinie, dyrektor zarządzający ABSL Paweł Panczyj, w najnowszym wywiadzie dla portalu Property News podkreśla, że w najbliższych latach zaobserwujemy dalszy wzrost zainteresowania firm z branży BSS/BPO naszym krajem, co w praktyce oznacza szansę miast regionalnych w walce o dużego, międzynarodowego inwestora.

Więcej na stronie: http://www.propertynews.pl/biura/przed-polska-piec-tlustych-lat,67739.html

 

Do grona miast sprzyjających inwestycjom branży BSS dołączają Kielce, oferując wykwalifikowanych absolwentów szkół wyższych - kierunków ekonomicznych, technicznych, informatycznych i medycznych oraz przygotowując powierzchnie biurowe i działki inwestycyjne dedykowane tego typu przedsięwzięciom. 

 

W rozmowie z portalem Property News Paweł Panczyj nie pozostawia wątpliwości – sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce rośnie w siłę, a w perspektywie najbliższych pięciu lat zaobserwujemy 20-procentowy wzrost inwestycji związanych z branżą BSS. To 20 tysięcy nowych miejsc pracy.

 

Ogromną większość stanowią i stanowić będą reinwestycje – obecne już na rynku polskim firmy z kapitałem zagranicznym poszerzają działalność, przenoszą tu coraz bardziej zaawansowane procesy, dostrzegając potencjał kadrowy, doceniając lokalizację (Europa Środkowo-Wschodnia).

 

Najbliższe lata to ogromna szansa dla mniejszych miast – regionalnych ośrodków, które taki potencjał kadrowy są gotowe inwestorowi zaoferować. Dodatkowym atutem jest dostępność infrastruktury biurowej, dobra komunikacja, oferty - kulturalna i czasu wolnego, a także otwarte podejście władz miasta do inwestycji w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Ta perspektywa nie jest poza zasięgiem Kielc.

 

Jak podkreśla Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miasta Kielce, miasta regionalne mają ogromny potencjał dla sektora BSS, głównie dzięki rozwijającej się infrastrukturze, nie tylko komunikacyjnej i biurowej, ale także sportowej i kulturalnej, oferując wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, zarówno aktywnie, jak i spokojniej. I zaprasza do Kielc.

 

W Kielcach w ostatnim czasie mocno rozwija się branża magazynowa. Dzięki trasie ekspresowej S7, łączącej północ i południe kraju, a przebiegającej obok miasta, Kielce stały się lokalizacją popularną dla inwestycji logistycznych, czy produkcyjnych Kolejnym krokiem, także wykorzystującym poprawę komunikacji naszego miasta z największymi ośrodkami w kraju (Warszawa, Kraków), jest poszerzenie oferty właśnie dla branży nowoczesnych usług dla biznesu.

 

- Na przełomie 2018/2109 ogłosimy przetarg na bardzo atrakcyjną działkę w ścisłym centrum miasta, gdzie może powstać biurowiec o powierzchni od 10 tys. mkw. do 12 tys. mkw. a oprócz tego mamy zasoby inwestorów prywatnych takich jak Echo Investment czy inni przedstawiciele lokalnego biznesu - mówi Filip Pietrzyk.

 

Wspomniany przez dyrektora Pietrzyka biurowiec to zaplanowany przy ul. Leśnej w Kielcach budynek, który miasto chce przeznaczyć na nowoczesną powierzchnię biurową dedykowaną inwestorom z branży BSS. Doskonała lokalizacja w ścisłym centrum miasta, bliskość urzędów, głównego deptaka i węzła komunikacyjnego sprawia, że lokalizacja ta jest dla tego typu usług bardzo atrakcyjna.

 

Rozmowa z dyrektorem Pietrzykiem dostępna tutaj:

http://www.propertynews.pl/biura/kielce-walcza-o-inwestorow-z-sektora-bpo-ssc,67758.html

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym