Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Cel - jakość życia mieszkańców

04-12-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Ostatni miesiąc roku jest okazją do podsumowania różnych działań. Do analizy tego, co zrobiono i jakie są tego efekty. I temu między innymi poświęcone było wspólne posiedzenie Komitetu Sterującego i Rady Programowej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Statystyki wskazują, że prowadzone projekty są realizowane w dobrym tempie. Zakontraktowano zdecydowanie więcej środków finansowych, niż planowano.

 

- W tej chwili realizujemy ponad 100 projektów - mówi Mieczysław Pastuszko dyr. Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskim UM Kielce. - Są to projekty twarde, realizowane z Europejskiego Programu Rozwoju Regionalnego, jak również bardzo dużo, bo ponad 50 projektów realizowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, które dotyczą takich obszarów, jak szkolnictwo, opieka nad dziećmi czy zdrowie mieszkańców Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego - wyjaśnia dyrektor. W ramach tego porozumienia współpracuje 12 świętokrzyskich gmin. - To nie tylko sąsiedzi, ale i partnerzy - podkreśla prezydent Kielc Bogdan Wenta. Realizując wspólne projekty, mogą po prostu więcej. Strategia ZIT KOF zakłada m.in. równoważenie potencjału rozwojowego regionów. Partnerstwo oraz współpraca przy różnych projektach ma realne odzwierciedlenie w poprawie jakości życia mieszkańców.


Strategia Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020 mówi m.in. o koncentracji na zwiększeniu roli ośrodków miejskich w stymulowaniu rozwoju gospodarczego regionu. W miastach zamieszkuje w tej chwili 60% ludności. W niedalekiej przyszłości może to być nawet 80%. Pojawiające się problemy trzeba rozwiązywać nowatorskimi metodami, podkreśla Jadwiga Skrobacka, kierownik Biura do spraw Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem w kieleckim ratuszu. Aby to robić jak najlepiej, warto  w obsługę zadań miasta wdrażać ideę Smart City, czyli miasta inteligentnego. Kielce mają już w tym zakresie duże doświadczenie i sukcesy. Chcą zainteresować projektem partnerów z Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.


Gminy partnerskie realizujące cele Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, to Kielce, Masłów, Miedziana Góra Chmielnik, Górno, Daleszyce, Morawica, Piekoszów, Sitkówka - Nowiny, Strawczyn Chęciny, Zagnańsk.

 

logotypy zitkof

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym