Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

KONGRES POLITYKI MIEJSKIEJ - ostatnie dni rejestracji

05-11-2019

Już w następnym tygodniu w dniach 14 i 15 listopada w Kielcach odbędzie się największe wydarzenie samorządowe w Polsce - Kongres Polityki Miejskiej. Organizatorem jest Obserwatorium Polityki Miejskiej i Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, natomiast Miasto Kielce, jako gospodarz, otrzymało tytuł partnera strategicznego. Wydarzenie jest okazją do dyskusji o tak istotnych z punktu widzenia miast tematach jak transport publiczny, kształtowanie przestrzeni, ochrona środowiska, mieszkalnictwo.  Udział jest bezpłatny a rejestracja otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Do tej pory swój udział zgłosiło 1000 osób z całego kraju, a także kilkadziesiąt osób z zagranicy.

 

Kongres odbędzie się na terenie Targów Kielce, które dysponują znakomitą infrastrukturą kongresową i konferencyjną. Oprócz dyskusji i prelekcji specjalistów  z dziedziny planowania przestrzennego, adaptacji do zmian klimatu, transportu, smart city i in. uczestnicy będą mogli zapoznać się z prezentacjami projektów Urban Lab realizowanych w Polsce i zagranicą. Ciekawą ofertą są tzw. sesje kalejdoskopowe, podczas których w krótkich, 4-minutowych wystąpieniach prezentowane będą różne nowatorskie pomysły w tematach: kształtowanie powierzchni, miasto dla wszystkich, mieszkalnictwo społeczne, adaptacja do zmian klimatu, transport i mobilność.

 

W przestrzeni targowej Kongresu dostępne będą stoiska partnerów, na których pracownicy miast i instytucji będą dzielić się swoimi doświadczeniami. Wystawcami są m.in. miasta Kielce, Katowice, Dąbrowa Górnicza, uczelnie kieleckie, Związek Miast Polskich, Instytut Rozwoju Miast i Regionów, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii z projektem Program STOP SMOG oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 

Uzupełnieniem prelekcji i warsztatów jest możliwość zapisania się do udziału w wizytach studyjnych, podczas których uczestnicy zapoznają się z praktycznymi aspektami realizacji projektów rozwijających miasto w obszarze kształtowania przestrzeni dla przedsiębiorczości, oferty mieszkań chronionych przygotowanej przez kielecki MOPR czy możliwości wykorzystania potencjału endogenicznego regionu do promocji i edukacji. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zgłosić swój zamiar poprzez dodatkową rejestrację: https://kongres.miasta.pl/program/wycieczki-stu....

 

Organizatorzy kongresu zapraszają także wszystkich chętnych na bezpłatny pokaz filmu „Why we cycle” (reż. Arne Gielen, Gertjan Hulster, prod. Holandia 2017, 57'). Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Projekcja filmu odbędzie się w czwartek, 14 listopada o godz.19:00 w kinie Moskwa.

 

Wszyscy uczestnicy Kongresu Polityki Miejskiej będą mieli zapewniony możliwość dojazdu na teren targów oraz powrotu do centrum miasta linią autobusową uruchomioną przez Zarząd Transportu Miejskiego (na trasie dworzec PKP / PKS – Targi Kielce). Bilety można zakupić w automatach biletowych na przystankach lub w autobusach. Linia specjalna będzie uruchomiona w godzinach porannych i popołudniowych, jak również zapewniona będzie możliwość dojazdu do kina. Szczegółowe informacje na ten temat będą dostępne na stronie Kongresu oraz w aplikacji mobilnej MA 2.0 (po ściągnięciu należy znaleźć wydarzenie Kongres Polityki Miejskiej). W ramach aplikacji będzie można m.in. sprawdzić program, ułożyć własny plan uczestnictwa w poszczególnych sesjach oraz oceniać sesje i zadawać pytania prelegentom.

 

Warto także pamiętać, że w ramach wydarzenia towarzyszącego Kongresowi, w dniach 16 i 17 listopada na terenie Targów Kielce, odbędzie się Hackathon Idea Kielce. To druga edycja maratonu programistycznego w naszym mieście. Pierwszy Hackathon zakończył się sukcesem, a wielu z uczestników edycji 2018 znalazło zatrudnienie w firmach, które aktywnie  włączyły się w realizację. Więcej informacji w tym temacie oraz formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie: https://hackathon.kielce.eu/ Organizatorzy czekają na zgłoszenia drużyn oraz firm zainteresowanych wsparciem wydarzenia.

 

Zachęcamy gorąco do włączenia się w wydarzenia na Kongresie. Oferta jest bardzo różnorodna a poziom prelekcji i warsztatów bardzo wysoki. Zaproszenie jest skierowane do pracowników instytucji miejskich, dziennikarzy, samorządowców, lokalnych społeczników, nauczycieli akademickich, studentów, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych. W otwarciu będzie uczestniczył Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

 

Szczegółowy program, nazwiska prelegentów, informacja o wydarzeniach towarzyszących oraz aktualności o Kongresie Polityki Miejskiej są dostępne na stronie: https://kongres.miasta.pl/

 

FB: https://www.facebook.com/events/targi-kielce-sa/kongres-polityki-miejskiej-2019/430221904257240/

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571