Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Targi Kielce

Centrum Twoich możliwości

Targi Kielce to drugi w Europie Środkowo - Wschodniej organizator targów i wystaw pod względem liczby wystawców i trzeci pod względem wynajętej powierzchni. Targi Kielce rozpoczęły swoją działalność w 1992 roku.
Pierwszą wystawą zorganizowaną w kieleckim ośrodku wystawienniczym był, znany dzisiaj na całym świecie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.
W latach 90. w Kielcach odbywało się zaledwie kilka wystaw rocznie - teraz w kalendarzu jest ich ponad 70 oraz 700 konferencji i systematycznie przybywają nowe.
Kielecki ośrodek wystawienniczy zagospodarowuje blisko 30% rynku targowego w Polsce. Dysponuje 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, a w tym 36 000 m2 w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą. Targi Kielce to rocznie 217 000 zwiedzających i gości z blisko 60 krajów, 6 000 wystawców oraz 175 000 m2 wynajętej powierzchni wystawienniczej.
Wśród imprez o znaczeniu międzynarodowym są m.in. Salon Przemysłu Obronnego MSPO, Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL. Targi Kielce organizują również jedną z dwóch najchętniej odwiedzanych imprez targowych w Polsce. Co roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH goszczą bowiem blisko 60 tysięcy zwiedzających. Tutaj również odbywają się niszowe wystawy o wyjątkowym charakterze np. Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO i Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO.

„Nowe” Targi Kielce

Aby uzupełnić ofertę w sierpniu 2013 roku oddano do użytku nowoczesne Centrum Kongresowe na 1000 osób z wieżą widokową, jesienią nowy zachodni terminal wejściowy, wcześniej wielopoziomowy parking na pół tysiąca aut.
Inwestycje warte blisko 200 mln złotych nie tylko zmieniają Targi Kielce z organizatora wystaw biznesowych w centrum targowo-konferencyjne. Pozwalają też na ściągnięcie do Kielc wielu nowych gości. Nie minęło pół roku a Centrum Kongresowe cieszy się dużym zainteresowaniem. Oprócz konferencji i firmowych spotkań odbyły się tam już m.in. koncerty piosenki turystycznej, zespołu Raz Dwa Trzy, Andrzeja Piasecznego, prestiżowe pokazy mody Off Fashion czy nawet eliminacje do mistrzostw świata w kulturystyce i fitness. To dowód na to, że nowy obiekt jest wielofunkcyjny, a jego powierzchnię i sale dostosować można nawet do najbardziej wymagających wydarzeń.

Targi Kielce – mecenas sportu i kultury

TARGI KIELCE są mecenasem sportu. Od sierpnia 2009 r. są sponsorem trzeciej drużyny piłki ręcznej w Europie – VIVE TARGI KIELCE oraz od 2011 r. sponsorem Klubu Korona Kielce. TARGI KIELCE to też mecenas kultury. Ośrodek jest współorganizatorem m.in. cieszącego się ogromnym zainteresowaniem Targi Kielce Jazz Festival Memorial to Miles. Podczas Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO wręczany jest medal papieskiej Rady ds. Kultury - Per Artem Deum.  Otrzymują go wybitne postaci ze świata kultury i sztuki.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571