46 aktorów-amatorów, barwne stroje i szczytny cel

Rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 po raz kolejny pokazali jak zgraną i zdolną tworzą społeczność. Z okazji Dnia Dziecka wystąpili na scenie Kieleckiego Centrum Kultury w musicalu „Niekończąca się baśń”. W ten sposób nie tylko zarobili prezent dla uczniów, ale dołożyli cegiełkę do ważnej inicjatywy, jaką jest zbiórka na budowę hospicjum dla dzieci.

We wtorek (2 czerwca) spektakl wystawiono dwukrotnie. Pierwszy był dedykowany uczniom kieleckich szkół, a drugi – uczniom i przyjaciołom Szkoły Podstawowej nr 8. Przedstawienia podziwiało w sumie ponad 1400 widzów i darczyńców.

Przygotowane przez społeczność szkolną widowisko opowiedziało historię o przyjaźni, odwadze i odkrywaniu własnej wartości, bo „Niekończąca się baśń” to opowieść o Sebastianie – samotnym i odrzuconym przez rówieśników chłopcu, który za sprawą magii odkrywa w sobie odwagę, wartość przyjaźni i siłę wyobraźni. W ubiegłym roku nauczyciele i rodzice wystawili przedstawienie pt. „Kwiat paproci”, z którego dochód był przeznaczony na wsparcie Oddziału Psychiatrycznego przy ul. Kusocińskiego.

W tym roku wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na budowę pierwszego w Kielcach hospicjum dla dzieci. Musical będzie można obejrzeć ponownie w poniedziałek 15 czerwca o godz. 18 na dużej scenie KCK-u. Bilety w cenie 30 zł są dostępne w kasie oraz ONLINE.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydentka Miasta Kielce oraz Kieleckie Centrum Kultury.