W dniach 21–23 kwietnia Kielce ponownie stają się centrum branży bezpieczeństwa publicznego. Międzynarodowe Targi POLSECURE, organizowane przy wsparciu Komendy Głównej Policji oraz służb mundurowych i kluczowych instytucji z tego obszaru, przyciągają ekspertów, funkcjonariuszy i przedstawicieli firm z całego kraju.
To wydarzenie jest przestrzenią prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Na stoiskach można zapoznać się m.in. z nowoczesnym wyposażeniem specjalnym, środkami ochrony osobistej, sprzętem ratowniczym oraz systemami łączności i dowodzenia. To także miejsce spotkań przedstawicieli Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej czy Służby Ochrony Państwa, a także formacji ratowniczych, takich jak GOPR, TOPR i WOPR.
Integralną częścią imprezy jest STRATEXPO – nowa przestrzeń poświęcona zagadnieniom ochrony ludności, zarządzania kryzysowego oraz budowania odporności państwa. Salon powstał we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych i stanowi odpowiedź na rosnące wyzwania związane z bezpieczeństwem wewnętrznym i ochroną infrastruktury krytycznej.
Targi to nie tylko ekspozycja, ale również bogaty program merytoryczny. Jej uczestnicy wezmą udział w konferencjach i panelach eksperckich poświęconych najważniejszym zagadnieniom bezpieczeństwa publicznego poświęconych aktualnym wyzwaniom związanym z ochroną ludności, obroną cywilną i budowaniem odporności kraju.
POLSECURE 2026 to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania współpracy oraz poznania kierunków rozwoju sektora bezpieczeństwa. Ostatni dzień wydarzenia, czwartek, będzie natomiast otwarty dla szerokiej publiczności, co da możliwość zobaczenia z bliska pracy służb i nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w dbaniu o bezpieczeństwo.