Na czwartek 25 czerwca zaplanowana jest sesja absolutoryjna, podczas której odbędzie się debata nad „Raportem o stanie gminy Kielce 2025”. W debacie głos zabierać mogą mieszkańcy po uprzednim zgłoszeniu tego faktu Przewodniczącemu Rady Miasta Kielce.
Informacja o zasadach zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad „Raportem o stanie gminy Kielce 2025”.
Stosownie do treści art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2026 r. poz. 662) Prezydent Miasta Kielce w dniu 29 maja 2026 r. przedstawił Radzie Miasta Kielce „Raport o stanie gminy Kielce 2025”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Prezydenta Miasta Kielce w roku 2025, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał i budżetu obywatelskiego.
Rada Miasta Kielce będzie rozpatrywała raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Prezydentowi. Sesja ta zaplanowana jest na dzień 25 czerwca 2026 r. Na sesji w tym dniu odbędzie się debata nad raportem o stanie gminy z udziałem mieszkańców.
W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy mogą zabierać głos po zgłoszeniu tego faktu Przewodniczącemu Rady Miasta Kielce. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, składa do Przewodniczącego Rady Miasta Kielce pisemne zgłoszenie, poparte co najmniej 50 podpisami.
Głos w debacie może zabrać 15 osób. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez Przewodniczącego Rady Miasta Kielce.
Zgłoszenia przyjmowane są w Urzędzie Miasta Kielce, Rynek 1 pok. nr 110A (Sekretariat Przewodniczącego Rady Miasta Kielce) do 24 czerwca w godz. od 7.30 do 15.30.
Raport 2025 dostępny jest na https://bipum.kielce.eu/urzad-miasta-kielce/budzet-finanse-i-majatek-miasta/raport-o-stanie-gminy/raport-o-stanie-gminy-za-2025-r.html