Na boisku przy ul. Jagiellońskiej 90 w Kielcach odbył się Turniej Eliminacyjny Pucharu Polski Bez Barier. Na murawie zmierzyło się ze sobą siedem zespołów z województwa świętokrzyskiego oraz małopolskiego: Fundacja DOGadanka I i II, ZAZ Chmielnik, SOSW Kielce, Tarnowski KKN Jaskółki, LKS Nidzica Dobiesławice oraz Szkoły Specjalne „Akademia Życia”.
Ponad setka osób z niepełnosprawnościami (dzieci, młodzieży oraz dorosłych) rywalizowała ze sobą przez kilka godzin, w atmosferze ciągłego dopingu trenerów, opiekunów, ale także kibicowskich delegacji szkolnych, z rozmowami, wzajemnym poznawaniem się, a także nabywaniem nowych kontaktów i snucia planów na przyszłość - bo sam turniej od początku do końca stał pod znakiem wzajemnej integracji środowisk osób z niepełnosprawnościami i taki cel w organizacji przyświecał Fundacji DOGadanka.
Po emocjonującym finale, zakończonym konkursem rzutów karnych, turniej wygrała pierwsza drużyna Fundacji DOGadanka, pokonując Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Kielc. Na podium staną również Tarnowski KKN Jaskółki, ale tak naprawdę wygrali wszyscy - od zawodniczek, zawodników, po opiekunów i trenerów, którzy dali jasny sygnał, że sport może integrować najpełniej.
Nie obyło się bez gościa specjalnego – Marcina Cebuli, piłkarza Korony Kielce, który chętnie pozował do zdjęć, rozdawał autografy i rozmawiał z uczestnikami.