„Elektryczny las” rośnie w Kielcach

Na Stadionie Leśnym pojawiły się 123 nowe drzewka, które stworzyły „Elektryczny las”. Nasadzenia to nagroda dla Miasta Kielce od Fundacji Odzyskaj Środowisko i Organizacji Odzysku RLG Polska za udział w programie Polska Stolica Recyklingu.

W 2025 roku mieszkańcy Kielc przekazali do recyklingu 123 tys. kilogramów elektrycznych śmieci, korzystając z czerwonych pojemników, odbiorów domowych i okazjonalnych zbiórek. Zaangażowanie Kielczan i Kielczanek zostało docenione przez Fundację Odzyskaj Środowisko i Organizację Odzysku RLG Polska organizatorów programu Polska Stolica Recyklingu.

- Drzewa w mieście to nie luksus, lecz konieczność: dają cień, oczyszczają powietrze i przypominają nam wszystkim, że natura też ma tu swoje miejsce. W ubiegłym roku Kielczanie i Kielczanki oddali do recyklingu aż 123 tony elektrycznych śmieci, dlatego w podziękowaniu zamieniamy je na drzewa. „Elektryczny las” będzie przypominał nam wszystkim o selektywnej zbiórce elektrycznych śmieci – mówiła Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.   

Kielce - Polska Stolica Recyklingu 2024 - od sześciu lat korzystają z projektu „Elektryczne Śmieci”, w ramach którego mieszkańcy mogą szybko i bezpłatnie pozbyć się elektroodpadów ze swoich domów i mieszkań. Ponadto na terenie miasta dostępne są 34 czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

- Dziękujemy Fundacji Odzyskaj Środowisko za drzewka, które nie tylko ozdabiają nasze miasto, ale ograniczają smog i poprawiają jakość powietrza. Oczywiście podziękowania należą się również mieszkańcom i mieszkankom Kielc, którzy po raz kolejny wykazali się troską o środowisko - mówiła Aneta Boroń, wiceprezydentka Kielc.

W sadzeniu młodziutkich dębów i buków na Stadionie Leśnym pomagali kieleccy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 9.