Podczas jubileuszowej, 5. edycji Geofestiwalu w Kielcach na najmłodszych uczestników czeka atrakcja, która połączy edukację, zabawę i odkrywanie miejskich rezerwatów przyrody. Karta Małego Odkrywcy Geonatury Kielce to specjalna aktywność przygotowana dla dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat.
Zasady zabawy są proste. Dzieci i młodzież, która 23 maja, na Kadzielni zgłosi się do namiotu promocyjnego Urzędu Miasta Kielce, otrzyma specjalną kartę, na której podczas trwania Geofestiwalu będzie zbierać pieczątki w trzech festiwalowych lokalizacjach:
⇒ Kadzielnia - 23 i 24 maja (Stoisko promocyjne Urzędu Miasta Kielce)
⇒ Centrum Geoedukacji - 30 maja (Biuro Wydarzenia)
⇒ Ogród Botaniczny - 31 maja (Stoisko promocyjne Urzędu Miasta Kielce)
Przygotowaliśmy 55. egzemplarzy, dlatego o udziale decydować będzie kolejność odbioru kart.
Każde odwiedzone miejsce to kolejny krok na drodze do zdobycia tytułu Małego Odkrywcy Geonatury Kielce. Posiadacze kart, którym uda się zebrać komplet pieczątek, otrzymają nagrody. Finał akcji odbędzie się 31 maja, czyli ostatniego dnia Geofestiwalu. Nagrody będzie można otrzymać w Ogrodzie Botanicznym, zgłaszając się do stoiska promocyjnego Miasta Kielce i okazując kartę z zebranymi pieczątkami.
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „5 z natury!”, podkreślając jubileuszową odsłonę wydarzenia oraz jego silny związek z naturą, geologią i edukacją ekologiczną.
Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia publikowane są na profilu Geofestiwalu https://www.facebook.com/geofestiwal
