Kielce i KOF o krok bliżej transformacji energetycznej

Miasto Kielce jako lider Porozumienia Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, zakończyło dwa lata pracy w projekcie Partnerska Inicjatywa Miast (PIM3), realizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jest to strategiczny projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, który ma na celu wzmacnianie kompetencji miast i administracji centralnej w wybranych obszarach tematycznych (tzw. Sieciach tematycznych) związanych ze zrównoważonym rozwojem miast oraz tworzenie sieci kontaktów między miastami nastawionych na współpracę i wymianę wiedzy.

Kielce wraz z pozostałymi partnerami porozumienia Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego w ramach Sieci Miast efektywnych energetycznie wypracowały narzędzie - uproszczoną metodologię oceny potrzeb energetycznych budynków gminnych, którego głównym efektem ma być tańsze, bardziej efektywne i ekologiczne zarządzanie energią w budynkach gmin KOF oraz gospodarstw domowych. Projekt jest wsparciem planowania polityki energetycznej gmin KOF, które muszą dostosować zarządzane obiekty do zaostrzonych wymagań prawnych wynikających z wdrażania dyrektyw unijnych. Ma na celu także zwiększenie świadomości energetycznej mieszkańców.