Kielecki Klub Lekkoatletyczny na Mistrzostwach Polski Młodzików

D. Kulik podczas zawodów
fot. Tomasz Kasjaniuk PZLA

Dwunastu zawodników Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zadebiutowało podczas Mistrzostw Polski Młodzików, czyli Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego, który w dniach 20-21 września odbył się na stadionie LA Mosir w Lublinie.

Z brązowym medalem z Lublina, po pokonaniu wysokości 3.65 PB, wrócił tyczkarz Filip Iwaniec, który wszystkie wysokości w konkursie pokonywał w pierwszej próbie, dwukrotnie bijąc życiówkę na 3.55 i 3.65 właśnie.

4 miejsce z wynikiem 12.67 PB w wieloskoku zajmuje Dawid Kulik. Każdy z jego udanych skoków był dalszy niż dotychczasowa życiówka.

6 miejsce w konkursie tyczki zajmuje Jędrzej Mąkosa, z wynikiem 3.05.

8 miejsce Leny Szymoniak w tyczce, 2.90.

8 miejsce w skoku w dal Dawida Kulika z wynikiem 6.14.

9 miejsce, tuż za wąskim finałem zajmuje Kajetan Płeszka z wynikiem 41.61 PB.

11 miejsce, w tej samej konkurencji zajmuje Adam Kowalski, 36.75 PB.

13 miejsce Hanny Wąder w tyczce, 2,75.

14 miejsce, w rzucie młotem z wynikiem 34.40 uzyskuje Oskar Maślanka.

15 miejsce na 110m ppł Bartłomieja Wawrzaka, Bartek życiówkę pobijał dwukrotnie najpierw w eliminacjach (16.48), następnie w finale B na 16.19s.

36 miejsce na 100m zajmuje Aleksandra Podraza, 13.33 (-1.5m/s; seria z najmocniejszym wiatrem).

36 miejsce na 100m zajmuje także Maciej Salwa, 11.95.

Trenerzy: Agnieszka Wrona (tyczka), Grzegorz Furmanek (miotacze) i Paweł Tietierin (sprinty, skoki).