Z bezpłatnych inhalacji solankowych korzystać można na: Osiedlu Barwinek, w Parku Dygasińskiego w rejonie ulicy Kasprowicza, na Ślichowicach przy ul. Kazimierza Wielkiego i w Parku Baranowskim przy ul. Okrężnej oraz ul. Szczepaniaka. Czynna jest także tężnia przy fontannie Zodiak, która powstała w ubiegłym roku.
Kieleckie minitężnie solankowe działają od 2022 roku. Powstały z inicjatywy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego, są obiektami ogólnodostępnymi.
Inhalacje solankowe mają korzystny wpływ na zdrowie. Przynoszą ulgę w chorobach układu oddechowego, astmie czy alergii. Jednocześnie sprzyjają wyrównaniu ciśnieniu tętniczego krwi, redukcji stresu i odprężeniu.
Tężnie czynne są w godzinach od 9:00 do 20:00.
Obiektami na Barwinku, w Parku Dygasińskiego, w Parku Baranowskim i na Ślichowicach zajmuje się Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. Tężnią przy fontannie Zodiak zajmuje się Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.