Na terenie miasta odbędzie się rutynowe ćwiczenie taktyczno-specjalne

W dniach 29-30 października (środa-czwartek) w Kielcach odbędzie się ćwiczenie taktyczno-specjalne pk. „Dzielny Pyton 25”, z udziałem służb mundurowych, ratunkowych i administracji publicznej.

Ćwiczenie realizowane jest przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach we współpracy z Żandarmerią Wojskową, Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach, Komendą Miejską Policji w Kielcach, Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji w Kielcach, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach, Urzędem Miasta Kielce, Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Należy spodziewać się zwiększonego hałasu wynikającego z wykorzystania sprzętu wojskowego, służb mundurowych i ratunkowych. Służby podkreślają, że ćwiczenie ma charakter rutynowy oraz uczulają, aby nie publikować informacji i zdjęć z przebiegu ćwiczenia oraz zachowywać bezpieczny odstęp od pojazdów wojskowych czy ratowniczych.