Kandydatów do Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury za 2025 rok mogą zgłaszać związki twórcze, stowarzyszenia kultury, radni miejscy oraz organizacje i instytucje działające na rzecz kultury.
Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym zamieszkałym w Kielcach lub nie, których działalność artystyczna i kulturalna związana jest z miastem Kielce, oraz osobom prawnym i innym podmiotom mającym siedzibę na terenie Kielc, zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury i ochroną kultury, szczególnie za:
- wybitne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania, promowania kultury w Kielcach, regionie i poza jego granicami,
- zasługi uhonorowane na festiwalach czy przeglądach nagrodami, wyróżnieniami,
- pracę na rzecz animacji kultury w małych społecznościach (np. osiedlowych) Miasta służącą organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży ze środowisk często zagrożonych patologiami,
- działalność na rzecz integracji środowisk twórczych,
- podejmowanie tematów w twórczości plastycznej, muzycznej, teatralnej i innej związanych z historią, teraźniejszością, przyszłością Kielc i województwa świętokrzyskiego.
Wnioski zawierające dane osobowe kandydata/dane podmiotu, informacje dotyczące całokształtu działalności lub informację o osiągnięciu, za które nagroda ma być przyznana oraz szczegółowe uzasadnienie należy składać albo przesłać do 31 maja br. na adres:
Urząd Miasta Kielce
Wydział Promocji, Kultury i Sportu
ul. Kozia 3, 25-514 Kielce
lub mailem na adres kultura@um.kielce.pl
W celu ułatwienia kontaktu z laureatami prosimy o podanie we wniosku numeru telefonu kandydata oraz zgłaszającego kandydaturę.