Ponad pół kilometra nowej trasy rowerowej. Trwają prace na ulicy Sandomierskiej

Rozpoczęły się prace przy nowej drodze dla rowerów wzdłuż ulicy Sandomierskiej. W projekcie przewidziano także dwa nowe przystanki.

Pierwsze roboty objęły odcinek od Al. Solidarności do ul. Romualda. Ułożono już podbudowę pod nowe trakty – rowerowy i pieszy, a prace prowadzone są także w zatoce autobusowej. Roboty ziemne trwają również na wyspie rozdzielającej pasy ruchu przy wjeździe z ul. Sandomierskiej w ul. Romualda. Docelowo powstaną tam wyniesione: przejazd rowerowy oraz przejście dla pieszych.

Inwestycja o długości 650 metrów realizowana jest we wschodniej części miasta. W ramach zadania wzdłuż ul. Sandomierskiej (od Al. Solidarności do ul. Śląskiej) powstanie nowa droga dla rowerów, częściowo zintegrowana z jezdnią, a także odnowione chodniki i przejścia. Prace obejmą również modernizację sygnalizacji świetlnej przy ul. Śląskiej oraz przy wyjeździe ze Straży Pożarnej (ul. Daleka). Estetykę tej części miasta poprawią nowe nasadzenia zieleni. Dodatkowo, z myślą o pasażerach – w tym osobach z niepełnosprawnościami – wybudowane zostaną nowoczesne, w pełni dostępne perony autobusowe. Powstaną one na ul. Sandomierskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Daleką) oraz na Al. Solidarności (przy skrzyżowaniach z ul. Niską i ul. Leszczyńską).

Wykonawcą zadania jest firma TRASBUD BUDOWNICTWO T. Michalczyk, R. Majchrzyk Sp. j. Wartość kontraktu to 2 364 077,45 PLN. Termin realizacji zadania wyznaczono na koniec maja 2027 roku.

Zadania realizowane będą w ramach projektu pn.: „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w Kielcach” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Priorytet FEPW.03 Zrównoważona mobilność miejska, Działanie FEPW.03.01 Zrównoważona mobilność miejska.