Prawie 3000 mieszkańców Kielc zgłosiło się do udziału w loterii podatkowej

Już 11 czerwca poznamy zwycięzców loterii promocyjnej „Rozlicz PIT w Kielcach - wygraj 20 000 zł”. Do wygrania jest łącznie aż 80 000 zł.

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w loterii zakończyło się w niedzielę 31 maja. - Liczba prawie 3000 zarejestrowanych zgłoszeń pokazuje, że z roku na rok rośnie świadomość obywatelska lokalnej społeczności. To o tysiąc zgłoszeń więcej niż w 2025 roku - mówi Agata Wojda, prezydentka Kielc. I podkreśla: - Każdy złożony PIT to realne pieniądze, które zasilają budżet miasta i pozwalają realizować ważne inwestycje, rozwijać infrastrukturę, wspierać edukację i kulturę oraz systematycznie podnosić jakość życia Kielczanek i Kielczan.

Wielkie emocje czekają na uczestników już w przyszłym tygodniu. Losowanie odbędzie się w czwartek, 11 czerwca, o godz. 13. Łącznie zostanie wylosowanych 31 nagród finansowych. Pula nagród wynosi aż 80 000 zł. Oprócz nagrody głównej, która wynosi 20 000 zł, rozlosowane zostanie także 30 nagród dodatkowych - każda o wartości 2 000 zł.

Do loterii promocyjnej „Rozlicz PIT w Kielcach - wygraj 20 000 zł” można się było zgłaszać od 16 marca do 31 maja. Akcja, która miała na celu zachęcenie mieszkańców do rozliczania podatków na rzecz lokalnej społeczności, cieszyła się dużym zainteresowaniem - do loterii zgłosiło się o ponad 1000 osób więcej osób niż w zeszłym roku. 

Uczestnikiem loterii mogła być:

• każda osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych,

• wyłącznie obywatel Rzeczpospolitej Polskiej,

• która na dzień zgłoszenia do loterii ukończyła 18 lat,

• do 30 kwietnia 2026 r. złożyła deklarację podatkową PIT za 2025 rok w urzędzie skarbowym w Kielcach (właściwym ze względu na swoje zamieszkanie) i wskazała Kielce jako miejsce swojego zamieszkania.

Informacje dotyczące loterii oraz jej regulamin są dostępne na stronie internetowej www.loteria.kielce.eu.