W związku z koniecznością uzupełniania składu obecnej Rady Seniorów przy Prezydencie Kielc rozpoczyna się nabór uzupełniający kandydatów na członków Rady, która reprezentuje mieszkańców tej grupy wiekowej. Nabór potrwa od 27 maja do 19 czerwca do godz. 14:30.
Kielecka Rada Seniorów opiniuje lokalne strategie, programy rozwoju, projekty uchwał Rady Miasta Kielce, podejmuje przedsięwzięcia, które wpływają na jakość życia osób starszych. Członkowie Rady zgłaszają uwagi i sugestie do działań i kierunków funkcjonowania miasta na rzecz osób starszych.
W związku z koniecznością uzupełniania składu obecnej Rady, Prezydentka Kielc ogłosiła nabór uzupełniający kandydatów na członków Kieleckiej Rady Seniorów, która reprezentuje mieszkańców tej grupy wiekowej.
Kto może wejść w skład rady?
1. Kandydat musi być osobą starszą (mieć ukończone 60 lat) zamieszkałą na terenie Kielc, która uzyskała poparcie co najmniej 20 osób starszych, lub
2. Kandydatów do Kieleckiej Rady Seniorów może zgłosić podmiot działający na rzecz osób starszych spośród swoich członków lub innych mieszkańców Miasta Kielce. Kandydat zgłaszany przez podmiot nie musi być osobą starszą (może mieć mniej niż 60 lat) i uzyskać poparcia 20 osób starszych, ale musi mieszkać w Kielcach.
Nabór kandydatów rozpoczyna się 27 maja i potrwa do 19 czerwca 2026 r. do godz. 14:30 (liczy się data wpływu zgłoszenia). Wypełnione formularze zgłoszeniowe wraz z niezbędnymi załącznikami należy składać:
1) osobiście w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór uzupełniający do Kieleckiej Rady Seniorów" w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej w Urzędzie Miasta Kielce, ul. Kołłątaja 4, 25-716 Kielce,
2) przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Kielce, Kołłątaja 4, 25-716 Kielce z dopiskiem na kopercie „Nabór uzupełniający do Kieleckiej Rady Seniorów".
Ogłoszenie o naborze oraz formularze, dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kielce oraz w plikach do pobrania na dole strony.
Więcej informacji udziela Wydział Polityki Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej Urzędu Miasta Kielce, ul. Kołłątaja 4, 25-716 Kielce,, tel. 41 36 76 645.
Zasady funkcjonowania Kieleckiej Rady Seniorów określa jej Statut nadany Uchwałą Rady Miasta Kielce. Rada jest ciałem kolegialnym składającym się z przedstawicieli osób starszych i podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku. Celem Rady jest podejmowanie działań o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym.
Szczególnie istotne są funkcje inicjatywne Rady. W ich ramach Rada zgłasza własne pomysły odnośnie podejmowanych działań na rzecz osób starszych. Poszerza w ten sposób perspektywę władz o potrzeby pokolenia 60+. Władze gminy, zostają tym samym znacząco wsparte merytorycznie: otrzymują doświadczenie i wiedzę o realnych potrzebach swoich starszych mieszkańców.