Miejski Urząd Pracy w Kielcach wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Kielcach i Galerią Korona organizują wspólnie kolejną edycję Targów Pracy. Wydarzenie odbędzie się w dniu 15 maja 2026 r. w godzinach 11.00-14.00.
Wszystkie osoby poszukujące nowych, zawodowych wyzwań będą mogły spotkać się w stolicy województwa świętokrzyskiego z pracodawcami, zapoznać się z aktualną ofertą szkoleń, staży, porozmawiać o możliwościach, jakie daje lokalny rynek pracy oraz uczestniczyć w atrakcyjnych programach. Celem targów jest niezmiennie zaprezentowanie ofert pracy oraz połączenie osób poszukujących nowych, zawodowych wyzwań z przedstawicielami firm, placówek edukacyjnych, jednostek szkoleniowych i instytucji publicznych.
Na stoiskach kieleckich urzędów pracy, będzie można nie tylko znaleźć aktualne oferty zatrudnienia, ale również skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne z doradcami zawodowymi i zapisać się na warsztaty. Wśród wystawców pojawi się kilkudziesięciu reprezentantów kluczowych branż oraz przedstawiciele instytucji publicznych. Osoby, które odwiedzą targi, będą mogły porozmawiać na temat szczegółów ich oferty i zasad rekrutacji. Dla firm to szansa na dotarcie z propozycjami do atrakcyjnej grupy docelowej, złożonej z osób zainteresowanych podjęciem nowego zatrudnienia.
W programie na uczestników czekają ciekawe występy i pokazy:
- tresury psa policyjnego
- przyszłych stewardess z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach
- pierwszej pomocy w wykonaniu Straży Pożarnej
- musztry, którą zaprezentują uczniowie z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
Oferty zatrudnienia, które będą czekały na uczestników wydarzenia: operator/ operatorka urządzeń produkcyjnych, laborant/ laborantka - kontroler/kontrolerka jakości, magazynier, magazynierka-operator/operatorka wózka widłowego, pracownik remontowo-budowlany, pracownik utrzymania zieleni, pracownik kuchni, pracownik opieki nad osobami starszymi, pracownik farmaceutyczny, pielęgniarki, położne, ratownik medyczny, pomoc kuchenna itd.
Targi odbędą się w kieleckiej Galerii Handlowej Korona w piątek 15 maja w godzinach od 11.00 do 14.00. Wstęp wolny.
Imprezę współorganizują Miejski Urząd Pracy w Kielcach, Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach i Galeria Korona Kielce.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Pani Prezydent Miasta Kielce Agata Wojda oraz Starosta Kielecki Tomasz Pleban.
Lista wystawców:
KH – KIPPER Sp z .o.o
SOPRO POLSKA Sp z .o.o
AXTER Adrian Kowalski
Animex Foods Sp z .o.o
CELSIUM Sp z .o.o
DIAGNOSTYKA Sp. z o.o. (Kraków)
Fundacja Fuga Mundi
Urban Lab
Instytut OZE Sp z .o.o
KERS Błażej Kierśnicki
Kielecki Oddział Straży Granicznej
MEDISENS Katarzyna Sochacka-Tutaj
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Świętokrzyski w Kielcach
Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach
Remi Remigiusz Kozubek
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach
WIDZISZWSZYSTKO Sp z .o.o
Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach
Żabka Polska Sp z .o.o
ZPUE S. A.
