Sztuczna inteligencja na rynku pracy. Kolejne spotkanie z cyklu Echo Nauki

Grupa młodych osób rozmawiających przy stoisku informacyjnym
fot. politechnika świętokrzyska

Automatyzacja i sztuczna inteligencja rewolucjonizują rynek pracy w tempie, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Przed wieloma z nas pojawia się kluczowe pytanie: jak odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości i jakie umiejętności będą decydować o sukcesie zawodowym w najbliższych latach? Odpowiedzi na te wątpliwości będzie można poszukać już w najbliższą sobotę, 23 maja, podczas kolejnego wydarzenia z cyklu „Echo Nauki. Ludzie i technologie”.

Inicjatywa, będąca owocem współpracy Politechniki Świętokrzyskiej i Galerii Echo, na stałe wpisała się w kalendarz kieleckich wydarzeń. Jej głównym założeniem jest wyjście z nauką poza mury laboratoriów i sal wykładowych, by w przystępny sposób rozmawiać z mieszkańcami o technologiach, które realnie zmieniają naszą codzienność.

Majowa odsłona cyklu upłynie pod hasłem „Praca przyszłości - kto tu rządzi?”. Tym razem dyskusja skupi się na dynamicznych zmianach w zatrudnieniu, jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.30 na Czerwonej Scenie Galerii Echo. Rozmowę, którą poprowadzi Beata Oleś, zdominują tematy związane z nowymi wymaganiami pracodawców oraz kompetencjami, na które postawić muszą młodzi ludzie wkraczający na rynek pracy. W debacie wezmą udział uznani specjaliści: dr inż. Sławomir Luściński z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Wojciech Borowiecki, Menadżer ds. Inwestycji w firmie Vitrintec. Organizatorzy tradycyjnie stawiają na otwarty dialog, dlatego każdy z obecnych będzie mógł zadać ekspertom własne pytania.

Oprócz samej dyskusji na odwiedzających galerię czekać będzie rozbudowana strefa technologiczna. Studenci i pracownicy kieleckiej politechniki przygotowali interaktywne pokazy oraz warsztaty, które pozwolą na własne oczy zobaczyć nowoczesne rozwiązania w akcji. Całość uzupełnią konkursy, w których będzie można zdobyć oficjalne gadżety uczelni. 

Cykl odbywa się pod patronatem m.in. Prezydenta Miasta Kielce.