To będzie przestrzeń do nawiązania relacji, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, wzajemnej inspiracji i wsparcia, rozmowy o wyzwaniach sektora obywatelskiego oraz wspólnego szukania pomysłów na rozwój działań społecznych w regionie. W sobotę 25 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego CK Technik odbędzie się „Obywatelskie Świętokrzyskie. Wielkie sieciowanie”, organizowane przez prezydentkę Miasta Kielce oraz wojewodę świętokrzyskiego.
Spotkanie adresowane jest do organizacji pozarządowych z Kielc oraz województwa świętokrzyskiego i organizowane z myślą o osobach aktywnie działających społecznie. Wydarzenie ma formę warsztatową. Stawia na praktykę, otwartość i współpracę.
Program:
9:00 – rejestracja, poranna kawa
10:00 – 11:30 – rozpoczęcie i wspólna animacja
11:30 – 12:00 – przerwa na kawę z Wojewodą Świętokrzyskim Józefem Brykiem i Prezydentką Kielc Agatą Wojdą
12:00 – 13:00 – I blok warsztatowy
13:30 – 14:30 – II blok warsztatowy
14:30 – podsumowanie i poczęstunek.
Elementy w duchu eko:
- przynieś własny bidon (mniej zużytego plastiku),
- zabierz nieużywane smycze (drugie życie materiałów),
- rozważ wspólny dojazd (to bardziej przyjazne środowisku),
- obywatelska biblioteczka (bookcrossing): możliwość przyniesienia i wypożyczenia książek i publikacji związanych z działalnością społeczną.
Zapisy trwają do piątku 24 kwietnia do godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 kwietnia w godz. 9:00–16:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CK Technik) ul. Łódzka 200.