Młodzież z klas pierwszych mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach złożyła uroczyste ślubowanie na Placu Artystów w Kielcach.
Uroczystości rozpoczęła msza święta i intencji uczniów w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Następnie blisko 500 osób przemaszerowało na Plac Artystów w centrum miasta, gdzie uczniowie klas mundurowych wzięli udział w ślubowaniu, opartym na ceremoniale wojskowym.
Ślubowanie rozpoczął apel, podniesienie polskiej flagi na maszt oraz odegranie hymnu narodowego. Pokaz musztry paradnej zaprezentowała Kompania Reprezentacyjna Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów i występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia.