Za nami widowiskowy pierwszy dzień Geofestiwalu Kielce 2026. A to dopiero początek

Z rozmachem rozpoczęliśmy jubileuszową, piątą edycję Geofestiwalu. W sobotę, 23 maja, nasza Kadzielnia zamieniła się w tętniącą życiem arenę sportów ekstremalnych, rodzinnych rozrywek oraz muzycznych doznań. Tysiące mieszkańców i turystów mogło przekonać się, jak niesamowitą energię kryje w sobie świętokrzyska natura.

Pogoda była idealna, żeby spędzać czas na łonie natury. I właściwie już od godzin przedpołudniowych Kadzielnia wypełniała się mieszkańcami Kielc, regionu i turystami spoza naszego województwa.

Sobotni poranek wystartował pod znakiem wielkich sportowych emocji. Od wczesnych godzin rannych najlepsi specjaliści w kraju rywalizowali w prestiżowych Mistrzostwach Polski w Technikach Linowych i Jaskiniowych.

Równolegle, miłośnicy mocnych wrażeń testowali podniebną tyrolkę oraz drogę wspinaczkową Via Ferrata „Dwie Skałki”.

Fundacja Sportów Miejskich przygotowała dla fanów rowerów i hulajnóg niezwykłe pokazy i szkolenia.

- Można podszkolić umiejętności, jak się wybić, wylądować i utrzymać równowagę. Prezentowane triki były niesamowite. Jazda dostarcza duża frajdy i pewnie po wielu próbach i upadkach też będziemy mogli pokazać fajne ewolucje – opowiadali nam Kuba i Antek.  

Na tych, którzy wolą spokojniejsze odkrywanie uroków przyrody, czekały wyprawy na elektrycznych rowerach MTB.

Jak zwykle hitem były przejażdżki kajakiem po jeziorku szmaragdowym. – Wiosłować musiał tata, bo ja nie mam na tyle siły. Trzeba było też założyć taką specjalną kamizelkę. Trochę się bałam, jak byliśmy blisko wodospadu, ale i tak bardzo mi się podobało – zdradziła nam kilkuletnia Pola.

Dzieciaki spędzały też czas na kreatywnych warsztatach ekologicznych oraz podczas spotkań z widowiskowymi, ruchomymi Tuptozaurami. Sympatyczne dinozaury ku uciesze najmłodszych pozwalały się głaskać, a nawet… karmić. Choć jak podsłuchaliśmy maluchy, podobno nie wszystko im smakowało.

Na pierwszych 555 uczestników czekała także wyjątkowa niespodzianka – limitowane karty TourPass, gwarantujące zniżki u naszych partnerów – kawiarni, restauracji czy atrakcji - do końca maja. 

Sobotę zakończyliśmy klimatycznym koncertem - Etnika Elektronika. Ogromna dawka hipnotyzującej muzyki i światła.

To jednak dopiero początek świętowania. W niedzielę 24 maja zapraszamy na kolejny dzień pełen atrakcji. Program dostępny jest na stronie geofestiwal.pl.