W ramach obchodów Dnia Ziemi kielecka Straż Miejska wspólnie z uczniami ze szkół podstawowych nr 25, 28 i 34, Geonaturą Kielce oraz firmą Eneris, podczas spotkania w rezerwacie Ślichowice, rozpoczęła realizację projektu „Zielone Kielce – wspólna odpowiedzialność”. Cel był jeden - pokazać, że dbanie o środowisko to nie tylko modne hasło, ale codzienna misja każdego z nas.
Podczas zajęć przeprowadzonych w plenerze nie zabrakło wiedzy, ciekawostek i praktycznych wskazówek, jak dbać o nasze miasto i jego zasoby. Michał Poros z Geonatury Kielce przybliżył uczestnikom historię rezerwatu Ślichowice, a także nawiązał do jubileuszu pięciolecia Geoparku Świętokrzyskiego.
Przedstawiciele firmy Eneris Kielce przypomnieli zasady prawidłowej segregacji odpadów i recyklingu, tłumacząc, dlaczego mają one tak duże znaczenie dla środowiska i przyszłości naszej planety. Natomiast strażnicy miejscy opowiedzieli o pracy eko patroli kieleckiej Straży Miejskiej oraz o różnego rodzaju zagrożeniach dotyczących ochrony ziemi, wody i powietrza na terenie naszego miasta.