Z rekomendacji Miasta Kielce wiceprezydent Tomasz Porębski został wiceprezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Funkcja ta ma charakter społeczny i jest deklaracją gotowości do współpracy i wspólnego wypracowywania najlepszych rozwiązań dla regionu.
Wybory nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego odbyły się podczas Walnego Zgromadzenia jej członków, poświęconego m.in. podsumowaniu projektów i działań zrealizowanych w 2025 roku.
Władze ROT tworzy prezes oraz jego zastępcy wybierani spośród delegatów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego i Miasta Kielce (stolicy regionu) oraz przedstawiciela branży turystycznej. Prezesem ROT WŚ nowej kadencji został Rafał Nowak. Funkcje wiceprezesów sprawować będą: Andrzej Czuba i Tomasz Porębski.
- Turystyka od dawna jest mi bliska - często o tym mówiłem i konsekwentnie przekładamy to na konkretne działania. W Kielcach wprowadzamy nowe rozwiązania i pomysły, które mają sprawić, że nasze miasto będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i odwiedzających. Jednocześnie dobrze wiem, że rozwój Kielc jest ściśle związany z rozwojem całego regionu. Sukces turystyczny miasta to część większej całości - silnego i dobrze współpracującego województwa. Dlatego tak ważne są dobre relacje i współdziałanie z innymi samorządami, instytucjami, przedsiębiorcami oraz władzami regionu – mówi wiceprezydent Tomasz Porębski.
Regionalna Organizacja Turystyczna Województw Świętokrzyskiego jest z jedną największych w Polsce. Wśród stowarzyszeń tego typu, wyróżnia ją liczba członków, roczny budżet i ilość realizowanych projektów, czy przedsięwzięć promocyjnych. To idealna platforma współpracy od 21 lat skupiająca lokalne samorządy i przedsiębiorców.