Budżet Obywatelski. Budowa wielofunkcyjnych boisk już na finiszu

Dobiegła końca budowa kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 25 na osiedlu  Ślichowice przy ul. Jurajskiej 7. Wykonawca zgłosił zakończenie robót budowlanych, po zweryfikowaniu dokumentacji powykonawczej nastąpi odbiór końcowy inwestycji. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 realizowany jest również innych duży projekt przy Szkole Podstawowej nr 9 na kieleckim Baranówku przy ul. Adolfa Dygasińskiego 6.

Koszykówka, szczypiorniak, a może piłka nożna. Oliwier Jarząb wybiera futbol, a warunki do uprawiania tej dyscypliny, teraz ma wręcz komfortowe. Na Ślichowicach zakończyła się budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej numer 25.

- Zapewne każdy nie mógł się doczekać, aż tutaj wbiegnie bardzo fajne boisko, każdemu się podoba i naprawdę fajnie się gra – mówi Oliwier Jarząb uczeń SP 25 w Kielcach.

Na tym boisku ze sztuczną trawą padnie nie jeden gol. Wszystko dzięki głosom mieszkańców. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 i kosztowała ponad 1 mln 600 tys. zł.

Oprócz wielofunkcyjnych boisk powstała również strefa „Street Workoutu”, są bieżnia oraz skocznia w dal. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma nowe oświetlenie i monitoring.

- Mamy ogromną satysfakcję, że przy naszej szkole powstał tak piękny obiekt, długo wyczekiwany. Boiska oraz pozostała infrastruktura sportowa będzie służyć nie tylko naszym uczniom, ale również wszystkim mieszkańcom osiedla - podkreśla Sylwester Ozga dyr. Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach.

Kompleks sportowy powstaje też na Baranówku. Na budowie nowych boisk przy Szkole Podstawowej nr 9 trwają jeszcze prace wykończeniowe. Wyremontowano chodniki, powstały podjazdy dla niepełnosprawnych, nowe oświetlenie i monitoring.

Ten projekt kosztował ponad 1 mln 200 tys. zł i też powstaje dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Już niebawem najmłodsi i starsi mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z boisk do piłki nożnej i siatkowej, bieżni oraz skoczni w dal.

- Będzie to duża zmiana dla naszej młodzieży i dla społeczności lokalnej tego osiedla. Doceniamy, że tak wiele osób oddało głos na ten projekt, abyśmy mogli mieć nowe boiska. Asfalt, który był tu wcześniej położony stanowił zagrożenie dla dzieci, a teraz zmienił się w piękne nawierzchnie - powiedział Łukasz Stochmal dyr. Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach.

Kompleks sportowy, to nie jedyna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego w tym miejscu. Dzięki głosom mieszkańców powstał też nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Dlatego warto włączać się w tę obywatelską ideę przekonuje zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

- Serdecznie zachęcam do tego, żeby uczestniczyć aktywnie w budżecie obywatelskim, nie tylko głosując, ale również przygotowując projekty. Jeżeli w naszym otoczeniu widzimy, że możemy coś poprawić, że możemy zrobić coś wspólnie z naszymi sąsiadami, przyjaciółmi z okolicy, to zachęcam do składania tych projektów - powiedział Marcin Chłodnicki zastępca prezydenta Kielc.

Kolejna, dziewiąta edycja Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego wystartuje już 4 maja. Mieszkańcy znów będą mogli zgłaszać swoje projekty i decydować o zmianach w swojej okolicy. Tym razem w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 7 mln 800 tys. zł.

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim 2021 na stronie IDEA KIELCE.

Powrót na początek strony