Dzień Europy w Winnicy 2011

21 maja Miasto Kielce wspólnie z Konsulatem RP w Winnicy, na zaproszenie naszego miasta partnerskiego na Ukrainie, weźmie udział w wydarzeniu pn.: „Dzień Europy”. Dzień Europy w Winnicy tradycyjnie odbywa się pod hasłem: „Wszystko, co robimy jest naszą wiadomością dla Świata!”


Atmosfera tego święta tworzona jest przez „sztukę uliczną” - we wszystkich jej formach i przejawach - od fotografii ulicznych poprzez festiwal ulicznych muzyków do ulicznych tańców. Na przestrzeni dnia, winniczanie oraz przybyli goście zobaczą blisko 100 żywych rzeźb, wystawę pod gołym niebem oraz spróbują potraw z różnych krajów. Ulica Soborna, Park Gorkiego i Skwer Kozickiego, czyli ścisłe centrum miasta zamieni się w tętniące życiem i sztuką miejsce, oferujące przeróżne atrakcje kulinarne oraz kulturalne (festiwale, wystawy, koncerty, pokazy, itd.). W wydarzeniu weźmie udział około 100 tysięcy mieszkańców Podola i jego stolicy.

Na kieleckim stoisku podczas tego ważnego winnickiego święta zaprezentują się rodzimi artyści – aktorzy teatru Ecce Homo oraz tancerze breakdance formacji „Broken Glass 2” z Domu Kultury Zameczek. Wśród wspomnianej, utalentowanej młodzieży znajdują się również sztukmistrze, którzy dadzą pokaz żonglowania i plucia ogniem oraz pomalują twarze zainteresowanych uczestników farbkami. Rozdawane będą również materiały promujące nasze miasto w języku ukraińskim.

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. program.doc DOC 65.5 KB
Powrót na początek strony