Izabella Jońska z Nosanu Kielce wicemistrzynią Europy w bilard

Izabella Jońska uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach wywalczyła srebrny medal rozgrywanych w Słowenii Mistrzostw Europy Juniorek w Bilard 8 bil. W finale zawodniczka Nosan Kielce przegrała po zaciętym pojedynku w ostatniej partii z reprezentującą Cypr Północny Ghaffari Alara 4-5.

Wcześniej w walce o finał pokonała po doskonałym spotkaniu byłą mistrzynie Europy Lene Primus z Austrii 5-2, a w ćwierćfinale Romine Lenk z Niemiec 5-3. Tuż za podium na piątym miejscu rywalizację zakończył w grupie juniorów młodszych kolega klubowy Izabelli Michał Wiech, a brązowy medal dla Polski w grupie juniorów starszych wywalczył Wiktor Fortuński (Baribal Lubin). Na koncie reprezentacji Polski jest już 5 medali, w tym jeden złoty. Kolejne szanse już jutro w kończącej zawody odmianie 9 bil oraz grach drużynowych.

Izabella Jońska jest uczennicą 3 klasy Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach o specjalności Technik Budownictwa oraz zawodniczką Kieleckiego Klubu Bilardowego NOSAN KIELCE i członkinią Kadry Narodowej Juniorek. Do najważniejszych osiągnięć Izabelli należą: Mistrzyni Polski Juniorek w 10 bil w 2023 roku; Mistrzyni Polski Juniorek w 9 bil w 2023 roku; I miejsce na Grand Prix Gór Świętokrzyskich; 3 razy I miejsce na Junior Tour; 2 razy I miejsce  na EEBC JUNIOR CUP – 9 BALL - GIRLS; zwycięstwo w rankingu Junior Tour 2022 roku.

Izabella jest tegoroczną laureatką nagrody Miasta Kielce „Nadzieje Kielc 2023”. Swoją przyszłość wiąże z Kielcami, a po egzaminie maturalnym chce kontynuować naukę na Politechnice Świętokrzyskiej na Wydziale Budownictwa i Architektury.