Kielecka Dycha pobiegła nową trasą

Biegacze na trasie Kieleckiej Dychy
zdj. MOSiR

Prawie 300 biegaczy z całej Polski i z zagranicy wzięło udział w 11. edycji najstarszego kieleckiego biegu. Pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Biskupski z LKB Rudnik, który został też mistrzem województwa świętokrzyskiego w biegu ulicznym na 10 kilometrów. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Czarnota ze Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych.

W 11. Kieleckiej Dysze, której trasa po raz pierwszy prowadziła ulicami w centrum Kielc, wystartowali biegacze z Polski, Ukrainy i kilku z Japonii.

W biegu wystartował m.in. wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki. - Piękny dzień, fajna pogoda, dużo kielczan na trasie. Dobrze, że bieg został przeniesiony do centrum Kielc. Są kibice, jest fajna atmosfera, zupełnie inaczej startuje się w takich warunkach niż w biegach przełajowych - mówił przed rozpoczęciem rywalizacji Marcin Chłodnicki.

Od startu prowadził Tomasz Biskupski i jako pierwszy minął linię mety. Wygrał z bardzo dobrym wynikiem 31 minut i 56 sekund. - Przy całej sympatii i szacunku dla kolegów, nie byłem dziś zbyt koleżeński i od startu do mety nie oddałem prowadzenia. To zwycięstwo dedykuję żonie Ani i córeczce Anieli. Miały być ze mną, ale córka się rozchorowała. Mocno ściskały za mnie kciuki - powiedział Tomasz Biskupski, który reprezentował LKB Rudnik.

Drugie miejsce zajął Jakub Brzóska z Akweduktu Kielce z wynikiem 33:08, trzecie Michał Bąk z Ekipy Bielachy - 33:10.

Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Czarnota ze Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, która uzyskała czas 37:40. Drugie miejsce zajęła Klaudia Szmigiel z Nadiru Jędrzejów - 41:32, a trzecie Wioletta Kierczyńska z teamu Biegnę, żeby Bartek mógł biegać - 42:05.

Nowa trasa biegu organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji miała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Po zakończeniu biegu przy pomniku Henryka Sienkiewicza odbyła się ceremonia dekoracji - najlepszych zawodniczek i zawodników w 11. Kieleckiej Dysze oraz medalistów I Mistrzostw Województwa w biegu ulicznym na 10 kilometrów.

zdjęcia i tekst: MOSiR Kielce