Kieleckie Abecadło na Mikołaja

„Kieleckie Abecadło”, książka dedykowana najmłodszym kielczanom, trafi do wszystkich uczniów klas „0” i pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd. To prezent Miasta Kielce z okazji dnia św. Mikołaja.

- Mamy nadzieję, że dla najmłodszych jest to bardzo miła niespodzianka, a zarazem forma edukacji - przekonuje Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

Dziś prezydent Kielc, Bogdan Wenta odwiedził Szkołę Podstawową nr 39 im. S. Moniuszki, przy ul. M. Krzyżanowskiej 8 i przekazał publikację uczniom tej placówki.

- Wierzę, że ta książeczka bardzo się Wam spodoba. Znajdziecie w niej dużo ciekawych informacji na temat naszego miasta - powiedział do dzieci prezydent Kielc. - Przy okazji dnia św. Mikołaja życzę Wam przede wszystkim żebyście byli zdrowi i by spełniały się wasze marzenia.

Książka autorstwa Olgi Darewicz-Uberman, przygotowana we współpracy z Wydziałem Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, opowiada o najciekawszych i najbardziej charakterystycznych obiektach Kielc, takich jak: Amfiteatr na Kadzielni, Karczówka, Rynek czy Dworzec Autobusowy, zwany „kieleckim UFO”.

Każda litera alfabetu prezentuje jedną z atrakcji naszego Miasta i przedstawia jej historię. W 2013 roku książka „Kieleckie abecadło” znalazła się w gronie wyróżnionych prac w konkursie „Książka przyjazna dziecku", którego organizatorem było Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Nie była dotąd publikowana. Publikacja jest materiałem promocyjnym miasta, nie jest dostępna w sprzedaży.

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce w październiku przekazało wydawnictwo do wszystkich 13 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Powrót na początek strony