Miasta partnerskie na Festiwalu Europeada

Z okazji odbywającego się w Kielcach Festiwalu Europeada, prezydent Wojciech Lubawski zaprosił przedstawicieli miast partnerskich do odwiedzenia naszego miasta. Udział w Europejskim Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej wzięły oficjalne delegacje z Niemiec- z miasta Gotha, z Nadburmistrzem Knut’em Kreuch, a także z Izraela- z miasta Ramla. Wśród zagranicznych gości znalazła  się również grupa węgierska z Budapest-Csepel, z doradcą Burmistrza Janosem Pentek.

W dniu 24.07.2014r. w ratuszu prezydent Kielc Wojciech Lubawski spotkał się z grupą 80 osób z Gotha, w tym Nadburmistrzem Knutem Kreuch. O godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury odyło się spotkanie prezydenta Kielc ze wszystkimi uczestnikami z Niemiec, biorącymi udział w Europeade (ok. 500 osób). Wzięli w nim udział także Konsul Generalny Niemiec w Krakowie Dr Werner Köhler oraz Konsul Honorowy Andrzej Mochoń.


Zagraniczni goście obejrzeli Ceremonię Otwarcia 51. Europeady, Koncert Chórów Europejskich, a także skorzystali z wyjątkowej okazji do zapoznania się z muzyką i tańcem ponad stu zespołów folklorystycznych. Wśród artystów z całej Europy zaprezentowały się również grupy z naszych miast partnerskich „Kwiat Podola” z Winnicy,  „German Youth Group” z Budapeszt- Csepel oraz  „Fanfaren- und Showorchester Gotha”. Nasze zaprzyjaźnione miasto Gotha, dzięki któremu Kielce stały się organizatorem 51. Europeade, było reprezentowane  przez blisko 80 osób oraz orkiestrę dętą.

Powrót na początek strony