Młodzi zawodnicy Speleoklubu Świętokrzyskiego mistrzami Polski we wspinaczce sportowej w boulderingu

W sobotę, 2 lipca na popularnej krakowskiej ścianie wspinaczkowej BRONX Bouldering odbyły się Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej w Boulderingu w kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec.

Na starcie stanęło blisko 200 najlepszych zawodników reprezentujących najmocniejsze kluby i sekcje wspinaczkowe z całej Polski.

Wspaniale w zawodach zaprezentowali się kieleccy zawodnicy z Sekcji Wspinaczkowej Speleoklubu Świętokrzyskiego w Kielcach:

·  Barbara Burczyk -Speleoklub Świętokrzyski -  jako jedyna w finałach zdobyła wszystkie 4 TOPy i 4 ZONY dzięki czemu zwyciężyła w kategorii JUNIOR,  zostając mistrzynią Polski w boulderingu.

·  Antoni Bąbel - Speleoklub Świętokrzyski - zdobywając 3 TOPy i 4 ZONY okazał się najlepszym Polakiem w kategorii JUNIOR - zostając mistrzem Polski w boulderingu.

·  Barbara Wójcik - Speleoklub Świętokrzyski - po zaciętej walce w finale uzyskując 2 TOPy i 4 ZONY ostatecznie stanęła na 3 miejscu podium w kategorii JUNIOR.

·  Martyna Stokowiec - Speleoklub Świętokrzyski - po emocjonującym starcie w finale w kategorii JUNIOR MŁODSZY osiągnęła 1 TOP i 4 ZONY uplasowała się  zaraz za podium na 4 miejscu w ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w boulderingu.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Michał Korban reprezentujący ŚKA, który w finałach zbierając 2 TOPy i 4 ZONY okazał się 3 najlepszym Polakiem w kategorii JUNIOR.

- Wyniki świętokrzyskich zawodników pokazują, że kielecka młodzież umiejętnie prowadzona jest w stanie walczyć o najwyższe laury w tym sporcie w Polsce. Budowa w Kielcach odpowiedniego zaplecza do treningu wspinaczki sportowej, która od niedawna została dyscypliną olimpijską, w znamienny sposób pomogłaby w profesjonalnym przygotowaniu szerokiej kadry wspinaczkowej zawodników w każdym wieku - mówi Piotr Burczyk, prezes Zarządu Speleoklub Świętokrzyski w Kielcach.

Mistrzostwa Polski w boulderingu odbyły się dzięki wsparciu Polskiego Związku Alpinizmu, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Krakowie. Głównymi organizatorami tego wydarzenia byli członkowie Sekcji Wspinaczkowej Speleoklubu Świętokrzyskiego w Kielcach.