Otwarty Puchar Polski Muay Thai 2022 – 3 medale dla zawodników Akademii Muay Thai Kielce

Pięciu zawodników kieleckiej Akademii Muay Thai stanęło do walki o Puchar Polski Muay Thai IFMA na turnieju obywającym się w Kielcach w miniony weekend, zdobywając 3 medale: złoto, srebro oraz brąz.

Łukasz Chudzik, walczący w kategorii ciężkiej, zdobył złoty medal, po finałowym pojedynku, w którym pewnie wypunktował swojego rywala.

Konrad Gołuzd, startujący w kategorii -71 kg po dwóch nokautach, jakie zaserwował swoim przeciwnikom w ćwierćfinale i półfinale, musiał uznać wyższość swojego rywala w walce finałowej, tym samym zdobywając srebrny medal.

W kategorii do 75 kg brązowy medal zdobył Krystian Sanecki, ulegając w półfinale zwycięzcy turnieju, zawodnikowi z Akademii Walki Częstochowa, Jakubowi Gwaderze.

Oskar Jabłoński oraz Andrzej Mas zakończyli swoje zmagania na poziomie ćwierćfinałów, przegrywając swoje pojedynki.

Bartłomiej Miniszewski, główny trener Akademii Muay Thai Kielce, tak podsumowuje minione zawody. - Naprawdę udany występ naszych zawodników. Cieszy bardzo fakt, że zdobywamy medal w każdej kategorii wagowej, w której walczyli reprezentanci naszego klubu. Oczywiście nie osiadamy na laurach, sezon startowy dopiero się rozpoczął, więc przed nami kolejne starty jeszcze w tym miesiącu.

Powrót na początek strony