Ponad 300 osób na starcie 12. Kieleckiej Dychy

W niedzielę po raz 12. odbyła się Kielecka Dycha. Biegacze mieli do pokonania trasę o długości 10 km, prowadzącą m.in. przez ulice Sienkiewicza, Jana Pawła II, Zgody, Ściegiennego, Szczepaniaka, Al. Na Stadion, Pakosz, Krakowską i Park Miejski. Start i meta zlokalizowane były na Rynku.

Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych i grupie OPEN. Wśród mężczyzn bieg najszybciej ukończył Jakub Brzózka (Twister Teamsportlove Kielce) z czasem 32 minut i 38 sekund. Za nim na podium uplasowali się Michał Bąk i Tomasz Iwan (obaj Czarnecki Run Team). Najszybsza wśród kobiet okazała się Wioletta Kierczyńska (Biegnę Żeby Bartek Mógł Biegać), która trasę pokonała w czasie 41 minut 13 sekund, wyprzedzając Magdalenę Płaziak (Kowalska) i Klaudię Lasocką (Czarnecki Run Team).

Łącznie 12. Kielecką Dychę ukończyło 307 zawodników i zawodniczek.