Sukcesy lekkoatletów KKL na mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych

Sukcesy lekkoatletów KKL na Mistrzostwach w Rzeszowie
KKL

Trzy medale wywalczyli lekkoatleci KKL Kielce na halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, które w miniony weekend odbyły się w Rzeszowie. Na podium stanęli Oliwia Bełczew, Nikodem Pochopień i Alicja Borek.

Oliwia Bełczew, trenowana przez Krzysztofa Jóźwika, wywalczyła złoty medal w biegu na 1000 metrów juniorek młodszych. Uzyskała czas 2.58,23.

Nikodem Pochopień wywalczył srebrny medal w skoku o tyczce. Zawodnik trenowany przez Agnieszkę Wronę zaliczył w konkursie wysokość 4.60 metra. To jego pierwszy medal z mistrzowskiej imprezy.

Alicja Borek wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorów młodszych w trójskoku. W piątej próbie uzyskała wynik 11.41 m, wynik ten jest jej rekordem życiowym. Trenerem tej zawodniczki jest Paweł Tietierin.

Źródło: MOSiR/fot. KKL