Wyróżnienia dla kieleckich sportowców i trenerów za 2021 rok

Podsumowanie Roku Sportowego 2021. W poniedziałek, 4 kwietnia na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której listy gratulacyjne otrzymało blisko 300 zawodników i trenerów z kieleckich klubów sportowych, którzy w ubiegłym sezonie osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Dziesięć klubów sportowych otrzymało statuetki Laur Sportu.

Prezydent Kielc przyznał w tym roku nagrody sportowe 289 osobom. Wśród nich jest 245 zawodników. W gronie nagrodzonych znaleźli się uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski, medaliści Pucharu Polski, a także drużyny, które uzyskały awans do wyższej klasy rozgrywkowej. 

- Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję i dziękuję, że jesteście z nami, reprezentując nasze miasto. Wiem jak trudno jest osiągnąć swoje marzenia, które nie są możliwe do zrealizowania bez wsparcia innych. Dlatego dziś nagradzamy nie tylko zawodników, ale również trenerów, którzy dla sportowca są drugimi rodzicami. Ostatnie dwa lata w sporcie były bardzo trudne, koronawirus nie raz i nie dwa, decydował o tym, kto wystartuje, a kto straci swoją szansę. Dlatego naszym sportowcom życzę przede wszystkim zdrowia oraz osiągania wyznaczonych celów – powiedział Prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Miasto doceniło także pracę 44 trenerów, którzy przyczynili się do osiągnięcia wysokiego wyniku sportowego swoich podopiecznych.

- Kielce mogą być dumne ze swoich sportowców, to wspaniali ambasadorzy naszego miasta, którzy zachęcają innych do uprawiania sportu. W Kielcach mamy kilka dyscyplin, w których nasi zawodnicy odnoszą największe sukcesy, to są sporty walki, łucznictwo, żeglarstwo czy lekka atletyka. W wielu tych dyscyplinach również zawodnicy niepełnosprawni osiągają duże sukcesy. Mamy mnóstwo zespołów, z których Kielce słyną i są dumne. Drużyny piłki ręcznej, nożnej, siatkówki czy koszykówki. Dziś wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom dziękujemy za ogrom pracy – powiedział Marcin Chłodnicki, zastępca Prezydenta Kielc.

- Nagrodziliśmy wspaniałych ludzi, dla których sport jest pasją. Myślę, że wszyscy kielczanie kibicują tym młodym sportowcom, z których wyrastają przyszli mistrzowie Polski, Europy czy świata. Kielce mają duże tradycje sportowe i bardzo cieszy fakt, że aż tak wielu młodych ludzi nagrodziliśmy. Miasto Kielce wspiera sportowców poprzez różnego rodzaju programy stypendialne, to ważne, bo bez wsparcia finansowego, osiąganie wyników sportowych jest niezwykle trudne – podkreślił Jarosław Karyś, przewodniczący Rady Miasta Kielce.

Podczas gali statuetką Laur Sportu wyróżnione zostały kieleckie kluby sportowe, które w klasyfikacji klubowej w roku 2021 uzyskały największą liczbę punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego, obejmującym krajowe zawody mistrzowskie w następujących kategoriach wiekowych: młodzika, juniora młodszego, juniora, młodzieżowca.

Najwyżej w klasyfikacji uplasował się Kielecki Klub Lekkoatletyczny. - Jest to przede wszystkim nagroda za wiele lat systematycznej, ciężkiej, ale jednocześnie wesołej i dynamicznej pracy całego zespołu trenerskiego, który starał się jak najlepiej przekazywać swoją wiedzę i umiejętności tej z roku na rok coraz większej grupie dzieciaków, młodzieży, która chce trenować lekką atletykę. To jest właśnie docenienie tego sukcesu - podkreślił Grzegorz Furmanek, prezes Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. 

KLASYFIKACJA KIELECKICH KLUBÓW SPORTOWYCH                                                                                

  1. Kielecki Klub Lekkoatletyczny
  2. Klub Sportowy VIVE Kielce
  3. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Guliwer Kielce
  4. Stowarzyszenie Lokalne Salos Cortile Kielce
  5. Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe
  6. Uczniowski Klub Sportowy "Zalew Kielce"
  7. Towarzystwo Sportowe Akwedukt Kielce
  8. Uczniowski Klub Bokserski Fighter Kielce
  9. Korona Kielce S.A.
  10. Kielecki Klub Piłkarski Korona Kielce

Sportowcom listy gratulacyjne oraz statuetki wręczali Prezydent Kielc Bogdan Wenta, zastępca Prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki, przewodniczący Rady Miasta Kielce Jarosław Karyś oraz wiceprzewodniczące RM Anna Kibortt i Joanna Winiarska. Uroczystość w Kieleckim Centrum Kultury uświetniły występy młodych artystów Kornelii Patro oraz Michała Bojczuka.

Pełna lista tegorocznych laureatów dostępna w załączniku.

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Podsumowanie Roku Sportowego 2021.pdf PDF 446.38 KB
Powrót na początek strony