Zagraniczni goście na Święcie Kielc

Jedną z tradycji „Święta Kielc” są wizyty gości zagranicznych z wybranych miast partnerskich i  zaprzyjaźnionych. Podczas wydarzenia mieli możliwość ciekawie i aktywnie spędzić czas oraz zapoznać się z atrakcjami naszego miasta. Przeżywane wspólnie święto wzmocniło  więzi przyjaźni oraz podbudowało pozytywny wizerunek Kielc wśród partnerów z zagranicy. W tym roku nasze miasto odwiedziły oficjalne delegacje z Ukrainy z miasta Winnica  na czele z Volodymyrem Slyshyns’kym – Zastępcą Mera Winnicy oraz z Powiatu Winnickiego, której przewodzi Viktor Shmigiel, a także z Macedonii z miasta Vinica, której przewodniczy Burmistrz Emil Donchev. Wśród zagranicznych gości znalazła się również delegacja z Litwy na czele z Jarosławem Kamiński m– Zastępcą Mera Wilna. Oprócz udziału w wydarzeniach związanych ze Świętem Kielc zagraniczni gości odwiedzili Kielecki Park Technologiczny oraz  mieli okazję zobaczyć infrastrukturę wystawienniczą i kongresową Targów Kielce, a w sobotni wieczór zaproszeno ich  na spektakl „Wieczór na 2 lub 4 nogi” Kieleckiego Teatru Tańca.
Miasto Kielce posiada podpisane umowy partnerskie z 6 miastami. Ponadto utrzymywane są liczne kontakty przyjacielskie z samorządami innych państw, które owocują realizacją wspólnych projektów.

Powrót na początek strony